Askeri Çadır Çeşitleri

Askeri Çadır Çeşitleri;

Askeri çadır çeşitleri kendi arasında beşe ayrılır. Bunlar şöyledir; depo çadırları, helikopter hangarı, uçak hangarı, komuta çadırları, dome. Her biri kullanım amacı doğrultusunda özel olarak imal edilmiş, farklı büyüklükteki, farklı ihtiyaçlara hitap eden çadırlardır.

Depo çadırları, adından da anlaşılacağı gibi içerisinde bir takım gereçleri muhafaza etmek maksatlı üretilmiş çadırlardır.

Helikopter hangarı, helikopterleri park etmek ve helikopterlerle ilgili her türlü materyali bir arada tutabilmek amacı ile üretilmiş büyük çadırlardır.

Uçak hangarı, adından da anlaşılacağı üzere uçakları muhafaza etmek ve içerisinde uçak ile ilgili bir takım teknik materyalleri barındırarak, bunun yanında uçaklarında bakımının yapıldığı çadırlar olarak askeri çadırlar listesinde yerini alırlar. Kamuflajlı mobil çadır hangarlar, uçak hangarı, acil durum geçici çadırları, teknik servis çadır hangarı olarak kendi içinde bu tip çadırlar da yer alır.

Askeri Çadır Çeşitleri:

Askeri Çadır Çeşitleri

Askeri Çadır Çeşitleri

Komuta çadırları, bu tip çadırlar ise daha çok ordu yönetici ve yönetiminin istekleri ve ihtiyaçları göz önünde tutularak dizayn edilmiş çadırlardır. Kendi içerisinde, kamuflajlı komuta çadırı, çok amaçlı komuta çadırı, er ve erbaş çadırı olmak üzere üçe ayrılırlar.

Son olarak ise dome çadırlar askeri çadırlar listesinde yerini almaktadırlar. Dome çadırlar görünüşü itibari ile kutuplardaki buz evlerini andırırlar. Daha çok küçük gruplardaki kişileri barındırmak amaçlı çadırlar olarak üretilmişlerdir. Askeri amaçlı kullanımda ise erlerin barınmasını sağlamak amaçlı dizayn edilmişlerdir.

Askeri Çadır Çeşitleri ve daha fazla bilgi edinmek için Efor Branda iletişim 0212 486 25 45

Bu gönderiyi paylaş

DOKUN ARA