Askeri Genel Maksat Çadırı

Ordu hizmetlerine pek çok alanda ihtiyaç duyulur ve geçici ve kalıcı kamplar için çadırlar tercih edilir. Askeri Çadırların pek çok alanda kullanılması gerekebilir. Örneğin dağlık ve kış şartlarına uygun olarak tasarlanmış bir ürün Konya ovasında kullanılamaz. Bu çok önemli bir durumdur. Yalıtımdan kullanım amacına uygunluğa kadar pek çok açıdan çadırın tipi önem kazanmaktadır. Yapılması gereken çözümleri incelediğimizde çok net bir şekilde ihtiyaçların önem kazandığı görülmektedir.

Çadırların kolay kurulması ve taşınması, uygun kapasitede olması, ağır hava şartlarına dayanıklı olması talep edilir. Bunun yanı sıra askeri kullanım amaçlarına da uygun olması çok önemlidir. Yani kamuflaj ve benzeri istenen özelliklere de uygun olmalıdır. Bu tip Çadırların tek amacı askerlerin geçici ya da kalıcı olarak konaklaması değildir. Aynı zamanda bu ürünlerde askeri mühimmat ve araç gereç de bulunabilir.  Bu nedenle pek çok açıdan düşünülmesi ve tasarlanması gereken ürünlerdir. Bazı durumlar da jeneratör ve havalandırma gibi özel çözümler için özel projelendirmeler de gerekebilir.

Kamelya tipi de olmak üzere askeri amaçla üretilen pek çok çadır, Askeri Çadırlar olarak nitelendirilebilir. Bu çadırların kalitesi ve kullanım amacına uygunluğu çok önemlidir. TSK başta olmak üzere yurtdışından da talep edilen bu ürünlerin insan sağlığı için uygun olması ve pek çok iklim şartına uygun olarak hizmet vermesi talep edilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

DOKUN ARA