Amfi Tiyatro Çadırı

Açık fuar alanları ve diğer açık alanlarda görülen bir çadır türü olan Asma Germe Çadır yaz ve bahar aylarına uygun bir çadır tipidir. Sadece gölge amacı ile kurulur ve kullanılırlar. Çok kullanışlı bir ürün olan bu ürünlerin kurulumu Profesyonellik gerektirir. Ancak iklim etkisi yapmazlar. Asma Germe Çadırların genel olarak koruma amacı sadece güneşten koruma olarak bilinmektedir. Güneşten koruma için uygun olan bu çözümler iç kısımlarına genel olarak rüzgar aldıklarından çok dayanıklı olmaları istenir.

Harika bir çözüm olan bu ürünler yaz ayları için mükemmeldir. Ancak başlı başına da bir mühendislik tasarımıdır. Çadırlar germe sureti ile kurulurlar ve bu gerilimi karşılayan pek çok çubuk mekanizması ya da benzer sistem bulunur. Ek bir yük geldiğinde ya da rüzgar gibi ek bir yük uygulandığında bu sistemin dengesini bozabilir. Bu tip bir durumda zarar görmemek adına kaliteli ve uygun tasarıma sahip çözümlerin uygulanması hayat kurtarabilir.  Asma Germe Çadır yöntemi ile kurulmuş hava alanları da bulunmaktadır, birkaç kişinin sığabileceği boyutta alanlarda da bu çadır yöntemi kullanılmaktadır. Doğal olarak bu sistem son derece esnek ancak kullanım alanı sınırlı bir sistemdir.

Kır Çadırı olarak da kullanılabilen sistemin kapalı alan oluşturması için özen tasarımları ve çözümleri uygulanması gerekir. Riyad kentinde bulunan hava alanı bunun güzel bir örneği olarak kabul edilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

DOKUN ARA