Çadır kentte yakalandılar

Çadır kentlerden hergeçen gün başka haberler gelmekte son olarak yaşanılan olayı edindiğimiz bilgiler çerçevesinde size aktarıyoruz. Kahramanmaraş’ta, geçtiğimiz mayıs aynın 19 unda  yalnız yaşadığı evde elleri ve ayakları bağlı ölü halde bulunan 73 yaşındaki Lütfi TAŞGETİREN’i öldürdüğü iddia edilen Suriye vatandaşı 2 kişi, konakladıkları Çadır kentte yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki sorgusunda TAŞGETİREN’in parasını almak için öldürdüklerini kabul ettiler.

Olay, geçen 19 Mayıs’ta Şehit Evliya Mahallesi Şehit Muallim Hayrullah Caddesi’nde meydana geldi. İki katlı evin giriş katında yalnız yaşayan Lütfi TAŞGETİREN, kız kardeşi ve komşuları tarafından elleri ve ayakları bağlanmış bir şekilde ölü bulundu. Havluyla boğularak öldürüldüğü saptanan TAŞGETİREN cinayetiyle ilgili polis ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

Cinayetin ardından vahşetin yaşandığı yerdeki kamera kayıtlarını inceleyen ve görgü tanıkları ile iletişime geçen polis, TAŞGETİREN’in evine en son giren 2 kişiyi belirledi. Polis, eve giren şüphelilerin Suriye vatandaşı 21 yaşındaki Y.H. ile 22 yaşındaki Y.A. olduğunu saptadı. Zanlıların yakalanması için çalışma başlatan ekipler, onların Çadır Kentte barındığını belirledi. Harekete geçen ekipler, yaklaşık 15 bin Suriyelinin barındığı Çadır kente operasyon düzenleyerek Y.H. ve Y.A.’yı gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler, sorgulanmak için Kahramanmaraş Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanmaya başlanılan zanlılar cinayeti itiraf etti. Zanlılar emniyetteki sorgusunda, “Bir çay bahçesinde tanıştık ve kendisi ile birkaç kez laflayıp arkadaş olduk. Yalnız yaşadığını öğrendiğimiz yaşlı adamı ziyaret için gittiğimiz evinde havluyla boğup öldürdük ve parasını alarak Çadır Kente kaçtık” ifadelerini kullandı.

Zanlılar, sorgularının ardından ’adam öldürmek’ suçundan adliyeye  sevk edilecek.

Bu gönderiyi paylaş

DOKUN ARA