Konya da Şiddetli Lodos Çadırlara Zarar Verdi!

Konya tarım ve hayvancılık fuarı, Tüyap fuarcılık tarafından Konya Merkezde organize edildi. Tarım ve hayvancılık fuarında Kurulan Fuar Çadırında aksilikler bir türlü bitmedi.

Geçtiğimiz hafta başından kurulmaya başlanan Çadır’a ilk defa Branda gerdirilmesi esnasında şiddetli lodosun etkisi ile çalışmalar güçlükle devam ettirilmiş, güçte olsa çalışmalar tamamlanmış, Çadırın güvenliğinin sağlandığı bilgisi duyurulmuştu.

Fuara talep, beklenenin üzerinde olunca ek salon olarak düşünülen 2 Çadır daha ilave edilmişti. Bugün erken saatlerde ortaya çıkan ve bütün Konyayı etkisi altına alan şiddetli lodos fuar alanına ve özellikle Çadırlar ve Brandalara aşırı zarar verdi. Çadırların bir tanesi çökerken,  2. çadır kısmi zarar gördü. 3. Çadır ise her ihtimale karşı boşaltıldı. Bu esnada yaşanan kargaşada  19 kişinin yaralandığı bildirildi.

Fuarın cumartesine kadar açık olması planlanıyordu. Fuar Çadırında ve çevresinde üst üste gelen bu aksilikler yüzünden Fuar erkenden sonlandırıldığı duyuruldu. Çadırlar tahliye edildi. Fuar Çadırına katılan yaklaşık 1500 firma ve bir o kadar stant ve stant görevlisi ambulans  itfaiye ve polisinde hali hazırda çalışmalarına devam ettiği alanda faaliyetlerine son verdiler fuar alanı ve Konya  şiddetli lodosun ardından yaralarını sarmaya çalışıyor.

Bu gönderiyi paylaş

DOKUN ARA