Oto Park Tentesi

Oto Park Brandası

Oto Park Brandası

Çadırlar geçmişten bu yana kullanım alanı çok geniş olan bir üründür. Hayvanların korunmasından insanların yaşamasına kadar pek çok alanda kişisel, askeri gibi kullanım alanları geniş bir ürün olan çadır günümüzde gelenekselleşmiş bir üründür. Halen dünyada pek çok kişi Çadırlarda yaşamaktadır.

Modern çadırlar çok fazla çeşit sunmaktadır. Çocuklar için oyun çadırlarından hava alanlarına kadar pek çok alanda çadır kullanılır. Arap ülkelerinde bazı hava alanlarının çadırlardan imal edildiği görünmektedir. Dünyadan Örnekleri fazla olmayan bu durum aslında çadırın kullanım alanın ne kadar geniş olduğunu da gösteren çok güzel bir örnektir.

Çadırları incelediğimizde kullanılan malzemenin ve uygulamanın tipinin çok önemli olduğunu görmekteyiz. Bazı çadır sistemleri çelik konstrüksiyon üzerine giydirme olarak yapılır. Bazı sistemler ise bir iki dakika içinde kurulabilen ya da toplanabilen mobil sistemlerdir. Bu bile başlı başına Çadırların kullanım alanının ne kadar geniş olduğunu göstermektedir. Çadırların açık versiyonu olarak da düşünebileceğimiz tenteler de çok çeşitlidir. Kullanım alanı da geniştir. Körüklü Tente de bunlardan biridir. Tente ve çadır günümüzde çok modern şekilde üretilmektedir.

Tarih boyunca Çadır kullanımı çok değişmiş farklı amaçlar ile gündeme gelmiştir. İlk yapılan tip çadırların halen kullanımının olduğu bilinmektedir. Moğolistan’da günümüzde kullanılan çadırlar ile Arap ülkelerinde hava alanlarında kullanılan çadırlar arasında çok ciddi bir gelişim farkı görülmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

DOKUN ARA