Kamelya Çadır

Kamelya Çadır, Bir çok alanda sorunsuz bir biçimde ekonomik çözümü hızlı kurulum ile birlikte siz değerli kullanıcıların hizmetine sunar. Küçük alanlı geçici kullanım ön gören stand, teşhir ve depolama ihtiyaçlarınız da kullanılabilecek en etkili ve ekonomik çözüm.

Kamelya Çadır

Özellikle yaz aylarında güneşin sıcaklığından korunmak için yapılan kalıcı yada geçici gölgelik oturma alanlarına kamelya Çadır denir. Sebze bahçelerinde, bostanlarda, plajlarda veya evlerin önlerinde kamelya Çadır kurulabilir. İç ve Doğu Anadolu bölgelerinde ve ülkenin kıyı kesimlerimde kahve ve lokanta gibi kullanılan işletmelerde de misafirlerin ağırlandığı oturma ve yemek yeme alanları da yine tipik bir kamelya Çadır özelliği taşır. Çardak yada kameriye isimleri ile de bilinen kamelyalar, kelime anlamı olarak kafesli çatısı üzerine  sarmaşık yada asma çiçekler sarılarak oluşturulan dinlenme veya altında yemek yemek gibi çeşitli faaliyetler için ağaç dallarından oluşturulmuş barınaklar şeklinde tanımlanabilir. Farsça kökenli olan kamelya, doğası itibari ile doğu bölgelerde çok yaygın olmakla beraber, Balkan yöresinde de sıkça kullanılmaktadır. Kamelyayı kamelya yapan özellikleri tabir-i caiz ise sağladıkları ferahlık ve gölgeliktir. Çoğunlukla tahtadan yapılmalarına karşın fabrikasyon üretimin artması ile demir konstrüksiyonlu Brandan  yapılan Çadır türleri de git gide yaygınlaşmaya başlamıştır. Çatı üzerine sarmaşık yada asma çiçekler konularak oluşturulan bu gölgelik alanlar, geniş balkon veya teras gibi alanlara da kurulabilir. Özellikle ülkemizde çeşitli köy, kasaba, ilçe gibi çeşitli ölçekli yerleşim alanlarına da isim veren kamelyalar sıcak yaz günlerinde işlevsel bir biçimde gölgelik ve serinlik sağlamaları ile çok yaygın ve halkın kah kendilerinin yaparak kah hazır ürün biçiminde satın alarak kullandıkları ve ev, bahçe vb. alanlarda dinlenmelerini geçirdikleri alanlardır. Kamelya Çadır

Kamelya Çadırlar ve  diğer Çadır tiplerin ve modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için alo Çadır hattımızı arayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

DOKUN ARA