Çadır Çeşitleri Nelerdir

Çadır Çeşitleri nelerdir?

Çadır Çeşitleri, farklılıklar gösterir. Dolayısı ile kullanılacak alana göre seçilmelidir. Yaz faaliyeti için seçilecek Çadırlar fiber glass  özellikte olabilir. Ancak tabiki Çadır Seçimimizde alüminyum folyo olanları tercih etmek daha mantıklı bir tercih olacaktır. Çünkü direnç olarak daha güçlü Çadırlardır. Tek kişilik, 2 kişilik, 3 kişilik Çadırlar ve Aile tipi daha fazla insan ve yaşam malzemesi alan Çadırlar da vardır. Aile tipi yada iç hacmi yaşamsal malzemeleri daha çok içeriye alması yönünde bir tercihiniz olursa daha çok kubbe tipli yada ev tipinde Çadır Çeşitlerini tercih edersiniz.

Eğer yapacağınız faaliyet daha extrem faaliyetler içeriyor ise, konaklamakta ki amaç spor faaliyeti ise, bunan paralel olarak ta daha fazla rüzgar alan bir montaj yerine sahip ise dom çadır diye de tabir ettiğimiz genellikle 1 yada 2 kişinin kullanabildiği Tünel Tipi Çadırlar tercihiniz olmalıdır. Yükseklik bakımından çok fazla olmadığında rüzgarı çok tutmayacaktır ve yere yakın olan bağlantı aparatları rüzgara direnci arttıracaktır.
Yapacağınız faaliyet sporun dışında ve uzun süre konaklamak gerektiren bir içeriğe sahip ise, terch edeceğiniz Çadırın iç hacmi barınmanızın uzun süre ihtiyacı karşılayacak büyüklükte olmalıdır. Önünde balkon yada mutfak ihtiyacı giderecek nitelikte Tente si olmalıdır. Ayrıca bu tip Çadırlarda havalandırma olanağı daha fazla olacağından sıcaklığın dışarıya nazaran Çadırın içinde daha az hissedilmesine olanak sağlayacaktır.
İhtiyacınız olan Çadırı bu gibi sebeplerle ayrıştırdık tan sonra en son tercih olarak tamamen imkanlarınıza bağlı olarak hafif, ağır, pahalı yada ucuz gibi farklılıklarla da tercihinizi sonlandırabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

DOKUN ARA